Parki rozrywki dla dzieci Warszawa Mazowieckie

ZAPLANUJ PRZYJAZD

Startujemy

27-28 kwietnia 2024
godz. 11:00 – 18:00

następnie: dłuuugi kosmoWEEKEND
1-5 maja 2024
godz. 11:00-18:00

Pytania i odpowiedzi

Najfajniej bawić się będą u nas dzieci w wieku do 10 lat. Skorzystają ze wszystkiego. Jednak Ranczo jest tak pomyślane, by ich starsze rodzeństwo, a także dorośli także się nie nudzili. Z większości urządzeń można skorzystać rodzinnie, a pokazy, kolekcje, wystawy, modele lądownika i rakiet kosmicznych – te rzeczy spodobają się wszystkim.

UWAGA: jeśli jesteście szczerymi fanami kosmosu, ufo i filmów – wtedy niezależnie od wieku znajdziecie u nas coś ciekawego i miło spędzicie czas.
UWAGA nr 2:  należy pamiętać, że nie jesteśmy ekstremalnym parkiem rozrywki. Mamy kilka urządzeń lunaparkowych – ale ważniejsze jest to co poza nimi. Unikatowy klimat amerykańskiego Rancza, które odwiedzili kosmici.

To sprawa indywidualna. Z naszych obserwacji w 2023 roku wynika że Goście spędzają u nas od 2 do 8 godzin. Uśredniając aktualnie – wg nas – jesteśmy parkiem na pół dnia (wycieczkę do nas można połączyć z wizytą na Zamku w Czersku). Oczywiście Goście którzy byli u nas w pierwszym sezonie kilkukrotnie i  dzieci które z płaczem, wręcz siłą były wyciągane przez rodziców o godzinie 18tej – mogą mieć inne zdanie.

Czas zależy też od stylu odpoczywania. Czy lubicie z wywieszonym jęzorem biegać od atrakcji do atrakcji i tylko interesują Was urządzenia lunaparkowe, czy raczej lubicie odpoczywać bardziej w stylu slow –  coś ciekawego zobaczyć, dowiedzieć się, poleżeć, porelaksować. Jesteśmy zdecydowanie bardziej tym drugim parkiem.

Otwieramy o 10:00. Jednak życie na Ranczo rozkręca się dopiero koło 12:00 gdzie po raz pierwszy wychodzą nasi Kosmici by przywitać Gości. W sezonie 2023 tłumów u nas nie było – dlatego wg nas nie ma potrzeby “meldowania” się już za pięć – 10ta – jednak ostateczną decyzję zostawiamy Wam 🙂

Ranczo – to jednak Ranczo, więc nie ma co oczekiwać wszędzie betonu. Na szczęście mimo wszystko większość ścieżek jest utwardzona – kostką lub grysem. Wyjątkiem jest parking, gdzie po deszczu może pojawić się błotko. Buty więc raczej wygodne – szpilki  odradzamy.
Warto też pamiętać o zabraniu strojów kąpielowych, ubrań na zmianie i ręczników – i nie tylko w lato. Często jest u nas zabawa w kosmoPIANIE oraz w błotku z planety Tiny i Tona. W wakacje można też pochlapać się na wodnej planecie – tu już stroje są wręcz obowiązkowe !

Tak. Przed wejściem do parku jest przestrzeń do parkowania. Po lewej stronie – utwardzony dla autobusów. Po prawej- leśny dla aut osobowych.

Cóż. Wiadomo – najlepsza zabawa jest przy idealnej pogodzie. Jednak w razie deszczu jest gdzie się u nas schować. Większość ekspozycji jest pod dachem, bawić się można m.in w kosmicznym hangarze. W przypadku mega upałów – kilka miejsc jest klimatyzowanych (można na chwilę odpocząć) – oraz oczywiście – czynna wtedy jest wodna planeta.

Tak oczywiście! Może nie mamy luksusowej restauracji, jednak głodni od nas nie wyjdziecie. Jest wszystko co powinno być, a nawet więcej  – kosmiczne ufoBUŁY tylko u nas.

 

Tak oczywiście.

Udostępniamy też grille do swobodnego grillowania (węgiel i podpałkę musicie przynieść sami, lub zakupić w sklepiku)

Aktualnie nie ma takiej możliwości, jednak pracujemy nad tym aby dało się do nas dojechać bez samochodu.
6km od nas jest stacja PKP Chynów. Pracujemy nad możliwością dowozu z niej w określonych godzinach. Więcej informacji wkrótce.

Nie. Zwierząt u nas jest pod dostatkiem. Koty, wiewiórki, lisy, sarny a nawet bobry. A tak na serio, mimo, że prywatnie jesteśmy wielkimi wielbicielami domowych zwierzaków,  ze względu na komfort i bezpieczeństwo innych Gości – nie ma u nas możliwości wejścia do parku razem z pupilami.

Wyjątkiem są oczywiście psy – opiekunowie osoby z niepełnosprawnościami. W takim przypadku wymagane są odpowiednie dokumenty.

Tak. Aktualnie przewijak jest dostępny w damskiej toalecie. Tatusiów przepraszamy i obiecujemy poprawić się kolejnym sezonie (2025) gdzie planujemy już udostępnić profesjonalnie miejsce dla pieluchowców i ich rodziców.

Tak. We wszystkich kasach jest możliwość płacenia kartą. Polecamy – to wygoda dla wszystkich.

Co do zasady – wszystkie atrakcje są już zawarte w cenie biletu do Rancza.

Wyjątkiem są RetroGRY – ze względu na to że są to maszyny zabytkowe (20-35 lat) i wymagają częstych napraw i konserwacji – są one dostępne na wrzutnik monet. 2zł za arcade i 5zł za flipery.

Oczywiście dodatkowo płatna jest gastronomia i pamiątki ze sklepiku 🙂

Więcej informacji na temat organizowania urodzin znajdą Państwo tutaj

Shopping Cart